Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi ury z miasteczka Bydgoszcz. Mam przejechane 15693.23 kilometrów w tym 2676.37 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.79 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl


meteoblue
Radary, ostrzeżenia przed burzami - antistorm.eu

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy ury.bikestats.pl
Dane wyjazdu:
56.67 km 15.00 km teren
03:46 h 15.05 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:21.0
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal

Na przełaj przez Puszczę Bydgoską

Czwartek, 3 maja 2012 · dodano: 03.05.2012 | Komentarze 4

Pogoda bardzo dobra na dłuższą wycieczkę za miasto. Dziś wybór padł na nowe ścieżki rowerowe na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowego, którymi dojechałem do DK nr. 10. Następnie mijając nieczynną już stacje PKP Bydgoszcz Emilianowo, szlakiem czerwonym do jechałem nad jezioro do Piecek. Po chwili odpoczynku ruszyłem szlakiem czarnym w kierunku Wypalenisk (ale z racji nie do końca czytelnego oznakowania) dojechałem do miejscowości Rudy. Przecinając znowu DK nr. 10 (w innym miejscu niż rano) skierowałem się do Bydgoszczy Łęgnowo. Dalej ścieżkami nad Brdę i prościutko na Wyspę Młyńską.

Popadające w ruinę zabudowania po Zachemie, dużo tego jest ukryte w lesie, często też rosną drzewa na dachu budynków.

Pozostałości Zachemu w Bydgoskim Parku Przemysłowym © ury


Pozostałości Zachemu w Bydgoskim Parku Przemysłowym © ury


Nówka sztuka, mało śmigana. Pachnący asfalt, ścieżka kończy się przy skręcie do Muzeum Exploseum, dalej do DK nr. 10 niecały kilometr.

Scieżka rowerowa - asfalt pachenie nowością © ury


Kolejne zabudowania...

Pozostałości Zachemu w Bydgoskim Parku Przemysłowym © ury


Pozostałości Zachemu w Bydgoskim Parku Przemysłowym © ury


Jeden z wielu zabudowań Exploseum

Muzeum Zakładów Zbrojeniowych DAG - Fabrik w Bydgoszczy © ury


Zapomniania PKP Bydgoszcz Emilianowo. Ilość warstw odchodzącej farby na szlabanie świadczy, że czasy świetności stacja ma już za sobą

Zapomniania PKP Bydgoszcz Emilianowo © ury


Gdzieś na rozdrożu - szlak czarny

Puszcza Bydgoska © ury


Już w Bydgoszczy...

Most kolejowy w Łęgnowie © ury


Okolice ul.Spornej

Żegluga Bydgoska - w remoncie © ury


Majówka na Wyspie Młyńskiej

Wyspa Młyńska - majówka © ury


M/S Bydgoszcz - Bydgoski Tramwaj Wodny

M/S Bydgoszcz © ury
Kategoria |Bydgoszcz|Komentarze
Gość | 05:18 poniedziałek, 22 października 2012 | linkuj Zachem raczej zbrojeniówką się nie zajmuje, Nitro-Chem już tak. Produkują sporo, od min przeciw czołgowych po granaty. Trotyl lany, oraz trotyl prasowany (kostki 200g po ładunki cylindryczne 8kg.). A tereny w lasach Parku Przemysłowego to DAG Fabrik, pozostałości po fabryce nitrogliceryny w latach 1939-45. Jedno i drugie ładnie porośnięte zielenią, co z perspektywy produkowanych materiałów ma uzasadnienie, w celu kamuflażu rzecz jasna.
teich
| 07:54 piątek, 4 maja 2012 | linkuj Pierwszy raz w życiu w byłem w Bydgoszczy 18 kwietnia na 6 godzin i spodobało mi się szczególnie stara zabudowa wokół dworca (wieża ciśnień i coś co chyba nalezy do PESY , Na pewno przyjadę z rowerem, wszak to dobre miejsce do startu w Bory Tucholskie.
ury
| 17:41 czwartek, 3 maja 2012 | linkuj Zachem to zakłady chemiczne, ale kiedyś robili pewnie też dla zbrojeniówki. Osobny tematem jest Exploseum (www.exploseum.pl), otwarte w zeszłym roku.

Ruiny na zdjęciach to aktualnie teren Bydgoskiego Parku Przemysłowego, co kilka miesięcy powstaje kolejna hala magazynowa lub produkcyjna. Z czasem pewnie ruiny znikną.
Klimatów żeglugowych z czasem będzie więcej od kilku lat mamy Tramwaj Wodny, a do końca lipca 2012 mają otworzyć Marinę na Wyspie Młyńskiej.
teich
| 17:17 czwartek, 3 maja 2012 | linkuj Czy ten zachem to były jakieś zakłady zbrojeniowe skoro aż tak kamuflowane były zielenią budynki? A klimaty żeglugowe mile widziane, proszę o więcej,
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa wnala
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]